11 listopada FTK zaprasza

przez | 3 listopada 2008

Szanowni Państwo!

Z okazji przypadającego 11 listopada święta Narodowego, w 90 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, pragniemy powrócić do tradycji wspólnego świętowania w tym dniu i dlatego rozpoczynamy przygotowania do Falenickiej Parady Niepodległości. Chcemy by Parada miała szczególnie uroczysty, jubileuszowy charakter.

Pragniemy wspólnie przygotować widowisko przywołujące pamięć wielkich Polaków – twórców wielkości, świetności i niepodległości Państwa Polskiego na przestrzeni dziejów. Chcielibyśmy, aby na scenie wystąpiły postacie w kostiumach historycznych.

Chcemy także, by w szczególny sposób połączyły nas tego dnia barwy narodowe – uszyta wspólnymi siłami, 90-metrowa flaga Polski, zapewne najdłuższa tego dnia w kraju.

Zapraszamy wszystkich do udziału w Paradzie: organizacje, stowarzyszenia i instytucje działające w Falenicy i w okolicy, a także osoby indywidualne pragnące uczestniczyć w przygotowaniu tego wydarzenia. Szczególne zaproszenie kierujemy do członków FTK

Flagę o szerokości 150 cm będziemy szyli z ofiarowanych na ten cel tkanin. Prosimy o dostarczanie materiału flagowego w kolorach białym i czerwonym do księgarenki parafialnej.

Historyczna „Parada z biało-czerwoną” rozpocznie się o godzinie 14:30 i będzie miała następujący przebieg:

* Uformowanie pochodu przed sklepem „Fala”
* Przemarsz ul. Walcowniczą do Kościoła
* Msza święta w intencji Ojczyzny
* Program historyczny na scenie przed kościołem, przy ul. Bartoszyckiej
* Pokaz fajerwerków
* Poczęstunek gorącą, wojskową grochówką

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby uczestniczyć w przygotowaniu Parady, na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w Szkole Podstawowej Nr 124, w dniu 8 października o godz. 19:00. W późniejszym terminie prosimy o kontakt z Aleksandrą Chwedorowicz – tel. 501016193

Zarząd Falenickiego Towarzystwa Kulturalnego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *