25.06.2026 o godz. 18:00 WCK Filia Falenica zaprasza na: wernisaż fotografii grupy dziecięcej sekcji FotoFalenica prowadzonej przez Marzennę Gawriłow. Wstęp jest bezpłatny.
Panel dyskusyjny
Wykład Karoliny Schubert
Impreza plenerowa
16.05.2026 o godz. 11:00 WCK Filia Falenica zaprasza na: kolejną odsłonę wydarzenia „Cztery Łapy Szczęścia – adoptuj Wawerczyka” (pomysł i organizacja wydarzenia: Agnieszka Wójcik, Sandra Spinkiewicz). Nasz cel pozostaje niezmienny: odpowiedzialna adopcja i wsparcie falenickiego Azylu Pod Psim Aniołem. Wstęp wolny.
Spektakl poetycko – muzyczny
Prelekcja
Warsztaty plastyczne
„Kulturyści”
09.05.2026 o godz. 17:00 WCK Filia Falenica zaprasza na: wernisaż wystawy fotografii „Kulturyści” autorstwa Witolda Krassowskiego. Na wystawie pokażemy serię portretów ludzi zasłużonych dla rozwoju kultury polskiej, w różnych jej obszarach. To osoby aktywne w sferze idei i abstraktów. Co prawda nie zawsze można rozgraniczyć sfery działalności, czasami bardziej niż idee liczą się postawy, lecz w konsekwencji powstała seria portretów łącząca nauki humanistyczne z naukami ścisłymi. Żyją bowiem w Polsce ludzie, którzy naukę światową popchnęli naprzód, choć może ich nazwiska nie są znane szerszemu ogółowi, wszyscy natomiast mają istotne osiągnięcia bądź piastują/piastowali ważne stanowiska w swoich dziedzinach. Wstęp wolny
Koncert
09.05.2026 o godz. 18:00 WCK Filia Falenica zaprasza na: plenerowy koncert „Tribute to Breakout” w wykonaniu Kai Kaźmierczyk i Patryka Lewi. Niezapomniane, ponadczasowe piosenki z repertuaru zespołu Breakout i Miry Kubasińskiej – o tym co w życiu najważniejsze: miłości, szczęściu i spełnieniu. Koncert w aranżacji na głos kobiecy obdarzony energią, wyrazistą barwą i ciepłym brzmieniem przy akompaniamencie akustycznej gitary z posmakiem bluesa. Ten koncert to okazja do odkrycia na nowo emocji i głębokiego przekazu, jakie niosą ze sobą kompozycje Tadeusza Nalepy – naczelnego polskiego bluesmana. Wstęp wolny.
Spotkanie z Robertem Dejtrowskim
07.05.2026 o godz. 18:00 WCK Filia Falenica zaprasza na: spotkanie z jednym z najbardziej znanych fotografów Polski – Robertem Dejtrowskim. Spotkanie autorskie z autorem książek „Wisła” oraz „Symbole Polskiej Przyrody”, podczas którego zachwycimy się pięknem polskiej przyrody, a w szczególności Królowej Polskich Rzek. Wstęp wolny.