10 czerwca (czwartek), godz. 17.00 Klub Kultury „Falenica”, ul. Włókiennicza 54 zaprasza na:
Uroczyste zakończenie sezonu dziecięcych i młodzieźowych zespołów teatralnych Intermedium, Melodyjki, Skowronki.
10 czerwca (czwartek), godz. 17.00 Klub Kultury „Falenica”, ul. Włókiennicza 54 zaprasza na:
Uroczyste zakończenie sezonu dziecięcych i młodzieźowych zespołów teatralnych Intermedium, Melodyjki, Skowronki.
9 czerwca (środa), godz.19.00 Klub Kultury „Falenica”, ul. Włókiennicza 54 zaprasza na:
„Od ballady do Balladyny” premiera spektaklu w wykonaniu Grupy teatralnej KK „Falenica”, reżyseria Szczepan Szczykno
7 października, godz. 17.30
„Mówi±c nie tylko do siebie”
spotkanie z Juli± Hartwig
10 października, 10.00-18.00
„Jesień artystyczna w Łucznicy”
wyjazdowa sesja warsztatowa
witraż, ceramika
14 października, godz. 19.00
„Lorca”
spektakl muzyczny w wykonaniu
Anny Chodakowskiej i Romana Ziemlańskiego
19, 20 października, godz. 10.00 – 19.00
Ogólnopolska Giełda Programów
Edukacji Kulturalnej
Główny organizator – Fundacja Kultury
miejsce realizacji – Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej
Teatr Kamienica, Centralna Biblioteka Rolnicza
w programie m.in. prezentacja dwóch projektów z Falenicy: Falenickie Koncerty Letnie, Błękitny Express
28 października, godz. 17.30
„Nowa Zelandia”
spotkanie z podróżnikami, pokaz slajdów
30 października, godz. 18.00
Jacek Kawa zaprasza
wystawa i koncert w ramach Otwartej Galeri
6 września, godz. 15.00 – 19.00
Dzień Otwarty Klubu Kultury „Falenica” w programie:
warsztaty plastyczne dla dzieci zapisy do sekcji
mini recital Romana Ziemlańskiego (18.00)
wspomnienie o Jadwidze Dobrzyñskiej, projekcja filmu
„Falenica moja miłość”(18.30)
16 września, godz. 18.00
łąki i nie tylko.
Papier czerpany wernisaż wystawy prac Zofii Bisiak,
w ramach spotkania koncert „Piosenki z Teatru”
w wykonaniu Grupy Teatralnej KK „Falenica”
23 września, godz. 10.00 – 18.00
Inauguracja sezonu Uniwersytetu Złotego Wieku
sesja wyjazdowa w Łucznicy
30 września, godz.18.00
Lee Kang-baek „¦lub”
spektakl w wykonaniu Teatru Pod Lupą
reżyseria Teresa Radzikowska-Biñkowska
6 maja, godz. 18.00
Otwarta Galeria: zaprasza Małgorzata Myszka
wernisaż wystawy „Spotkanie z Natur±”
godz. 18.30
„Kolekcjoner Wspomnień”
wieczór balladowo – gitarowy w hołdzie Bułatowi Okudżawie
wystąpi Roman Ziemiański
13 maja, godz. 18.00
„Astama, Ałma Ata i Czykment –
Witaj w Kazachstanie”
spotkanie z Uldanay Dauletbayeva z Kazachstanu
20 maja, godz.9.00 – 19.00
Majówka w Kozłówce
wycieczka w ramach projektu „Nie dbać o bagaż.”
dla Uniwersytetu Złotego Wieku
21 maja, godz. 17.00
Akcja plastyczna
prowadzenie: Małgorzata Myszka, Joanna Pobudkiewicz, Zofia Bisiak
w ramach Dziecięcej Stolicy
22 maja, godz. 18.00
„Na pierwszy znak”
koncert uczestników sekcji wokalnej KK „Falenica”
przygotowanie i prowadzenie Sławomir łobaczewski
Koncert zespołu blues- rockowego
w ramach Dziecięcej Stolicy
23 maja, godz. 17.00
„Melodyjki zapraszaj±”
Anna Wróbel „Butelkowy król” – spektakl,
„My lubimy śpiewać, tańczyć” – program estradowy
w ramach Dziecięcej Stolicy
27 maja, godz.17.30
„Nowa Zelandia”
spotkanie z podróżnikami Anna i Marcinem Szymczakami
28 maja, godz.11.00
„Pejzaże Duszy Pędzlem Malowane”
1 kwietnia, godz. 19.00
B. Leśmian „Zdziczenie obyczajów pośmiertnych”
spektakl w reżyserii Szczepana Szczykno
wykonanie: Aleksandra Jankowska,
Agata Meilute, Jerzy Łazewski,
Maciej Wyczański, Roman Ziemlański.
4,5 kwietnia, godz. 9.00 – 12.00
Wiosenne oczyszczenie i regeneracja
warsztat hatha jogi/zapisy
prowadzenie: Magdalena Bulik
15 kwietnia, godz. 17.30
„Kobieta na Forum”
spotkanie drugie
„Mała czarna, czyli z kawą o kawie”
22 kwietnia, godz. 17.30
ścieżkami Pamięci
w programie:
wystawa fotografii żydowskich
cmentarzy i miejsc pamięci,
spotkanie z autorem zdjęć
Zbigniewem Nizińskim, prezesem Fundacji
„Pamięć, która Trwa”
„Stara historia” – czytanie dramatu Barbary Wizimirskiej (Grupa Teatralna KK „Falenica”)
29 kwietnia, godz. 18.00
„Włoskie klimaty”
koncert w wykonaniu
Andrzeja Przybycińskiego (solo – obój)
i Aleksandry Szczęsnowicz – Dallali (fortepian)
30 kwietnia, godz. 13.00
„Pejzaże duszy pędzlem malowane”
warsztat malarski, prowadzenie Piotr Sochacki
Ogłoszenie:
z uwagi na duże zainteresowanie klubowymi spektaklami w stosunku do możliwości lokalowych
prosimy o rezerwację wejściówek.
4 MARCA, GODZ. 18.00
„MALOWNICZE PODRÓŻE PANA COGITO – WYPRAWA MITOLOGICZNA”
scenariusz na podstawie utworów Z. Herberta i reżyseria Szczepan Szczykno
wykonanie Grupa Teatralna K. K. „Falenica”
(gościnnie w Bielañskim Ośrodku Kultury)
9 MARCA, GODZ. 12.00
„TRYPTYK ROMANTYCZNY – C. K. NORWID „BIAŁE I CZARNE KWIATY”
reżyseria Szczepana Szczykno
wykonawcy: Elżbieta Piwek, Jerzy Łazewski
Roman Ziemlański
11 MARCA, GODZ.17.30
KOBIETA NA FORUM
spotkanie I: „Postaci Twojej zazdroszczą Anieli.”
prowadzenie – Jerzy Kuszakiewicz
16 MARCA, GODZ. 12.00, GODZ. 18.00
TRYPTYK ROMANTYCZNY – A. MICKIEWICZ „DZIADY”
reżyseria Szczepana Szczykno
wykonawcy: Agata Meilute, Elżbieta Pejko,
Jerzy Lazewski, Marek Żerañski, muzyka Sławomir Łobaczewski
Uwaga! Spektakl biletowany!
Bezpłatne bilety wstępu do odebrania w sekretariacie Klubu. Możliwa jest równie¿ rezerwacja telefoniczna
Godz. 19.30
Otwarta galeria: Zaprasza Jerzy Łazewski
wernisaż wystawy, rysunek, malarstwo
18 Marca, Godz. 17.00
B. Leśmian „Zdziczenie obyczajów pośmiertnych”
reżyseria Szczepan Szczygno, muzyka Roman Ziemlański
wykonawcy: Aleksandra Jankowska, Agata Meilute, Jerzy Łazewski,
Maciej Wyczański( gościnie w starej prochowni)
19Marca Godz. 13.00
Pejzaże duszy pędzlem malowane
warsztat malarski, prowadzenie Piotr Sochacki
24 Marca Godz. 18.00
A. Wróbel ” Butelkowy Król”
reżyseria Irena Rogowska, muzyka Mikołaj Hertel
25 Marca Godz. 17.30
Wiosenne spotkanie nie tylko literackie
z udziałem Barbary Wizimirskiej i Szczepana Szczykno, oraz wernisaż
„Wiosennej Wystawy”
4 LUTEGO, GODZ. 18.00 Światy I Zaświaty Bolesława Leśmiana wyka Stefana Starczewskiego ilustrowany pieśniami w wykonaniu Aleksandry Jankowskiej i Romana Ziemlańskiego; 11 LUTEGO, GODZ. 15.00 12 LUTEGO, GODZ. 19.00 18 LUTEGO, GODZ.19.00 20 LUTEGO, GODZ. 12.00 23 LUTEGO, GODZ. 19.00 |
3 grudnia, godz. 17.30
„Na andyjskich ścieżkach.
Przez Boliwię, Chile i Peru”
spotkanie z podróżnikami
4 grudnia, godz. 18.00
„Herod z Diabłami się umawia”
program jasełkowy zespołu „Melodyjki”
scenariusz i reżyseria Irena Rogowska
9 grudnia, godz. 18.00
„Butelkowy król”
(fragmenty) w wykonaniu grupy INTERMEDIUM
scenariusz Anna Wróbel, reżyseria Irena Rogowska
10 grudnia, godz. 13.30
„światy i zaświaty Bolesława Leśmiana”
wykład Stefana Starczewskiego
11 grudnia, godz. 17.00 – 19.00
Impreza Mikołajkowa dla dzieci
główny organizator:
Specjalistyczna Poradnia Rodzinna Dzielnicy Wawer
15 grudnia, godz. 19.00
„Zdziczenie obyczajów pośmiertnych”
wg Bolesława Leśmiana
scenariusz i reżyseria Szczepan Szczykno
16 grudnia, godz. 17.00
„My te¿ śpiewamy i tańczymy”
grupa najmłodsza „Melodyjek” dla rodziców
30 grudnia, godz. 18.00
„Tryptyk romantyczny. Dziady”
scenariusz i reżyseria Szczepan Szczykno
5 listopada, godz. 11.00 – 13.00
„Barwy jesieni”
warsztaty plastyczne
6 listopada, godz. 18.00
Zdziczenie obyczajów pośmiertnych
wg Bolesława Leśmiana
scenariusz i reżyseria Szczepan Szczykno
premiera spektaklu
12 listopada, godz. 17.30
światy i zaświaty Bolesława Leśmiana
wykład Stefana Starczewskiego
17 listopada, godz. 15.00 – 17.00
„świdermajer”
zbiórka prac przygotowanych na konkurs Towarzystwa Miłośników Falenicy
19 listopada, godz. 19.00
Alicja
spektakl w Teatrze Dramatycznym w ramach Podróży Teatralnych
26 listopada, godz. 18.00
Wyprawa Mitologiczna Pana Cogito
spektakl w reżyserii Szczepana Szczykno